Dagläger Fritids

Vi tänker starta första veckan på sommarlovet med några dagar på Oreberget. Under vecka 24  tisdag 15/6- torsdagen 17/6 kommer fritids att flyttas dit på dagläger. Lämning och hämtning sker alltså på Oreberget. Vi kommer att hålla öppet vanliga tider 6.15- 17.30. Barnen lämnas de tider ni angett i IST.  Vi kommer att äta frukost 8.00, lunch 11.30 och mellanmål 14.30. De som önskar får gärna ta med en frukt.

Barnen bör ha med sig:

  • Flytväst ( om ni har)
  • Badkläder
  • Dricka (vatten)
  • Tallrik, mugg och bestick
  • Fiskespö (om man vill)
  • Kläder efter väder. Ta gärna med stövlar även om det inte regnar!

Vi ser fram emot tre underbara dagar på Oreberget!

Vid frågor hör av er till oss på fritids =)

Det här inlägget postades i Fritids. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.