Åk 3, info

Idag var alla elever i klassen tillbaka igen, härligt!!! Förra veckan saknade vi några stycken. Det snurrar en del sjukdomar nu med allt från feber till kräksjuka. Vi tar bort muggarna utanför klassrummet ett tag, så vill ert barn ha något att dricka ur, skicka gärna med dem en vattenflaska (dock inte Air up) som de kan ha i sin väska. Så kan ni tvätta ur den varje dag och hålla den fräsch 😀  Några elever har med sig ris/majskaka, vill bara berätta att barn som äter det har en tendens att slicka på sina fingrar och då inte bara en, två eller tre gånger…… Just so you know 😉

Det här inlägget postades i Åk 3. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.