åk 6 veckoinfo vecka 24

Hej alla

Nu är sista veckan på mellanstadiet avklarad. Wow vilket jobb ni alla gjort! Jag är så stolt över ert arbete som ni gjort under dessa tre åren. Ni har verkligen utvecklats på många sätt. Det har många gånger varit en ynnest att få undervisa er samt att dela en massa praktiska erfarenheter tillsammans med er.

När ni sprang ut i torsdags så fick ni ett USB minne med en massa bilder på er från hela mellanstadiet! Titta på det och njut av allt kul ni fått vara med om. Tack för tre spännande år tillsammans med er! Tack alla föräldrar som ställt upp när vi varit iväg!

Kämpa på och gör ert bästa även i 7:an.

Jag önskar er lycka till på högstadiet.

Läxa: Sommarlov

Hoppas ni får ett fantastiskt sommarlov!//Cilla, Anette, Linnéa, Hampus och Danne

Det här inlägget postades i Åk 6. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.